Izveidots 15.08.2007. Pirmā bibliotēka Latvijā, kas izveidojusi savu blogu. Bibliotekāru un lasītāju viedokļi par bibliotēku, grāmatām, e-resursiem u.c. Esam Jelgavā, Loka maģistrālē 17, LV -3004 (http://www.jelgavasbiblioteka.lv/ filiāle), darba laiks: darbdienās (10.00-18.00) un sestdienās (10.00-17.00), katra mēneša pēdējā piektdienā slēgta (Spodrības diena), katra mēneša pēdējā sestdienā grāmatu kavējumus pieņem bez maksas; tālrunis: 63011829, e-pasts: parlielupe@biblioteka.jelgava.lv
This is a blog of a small public library in Jelgava town, Latvia. About our library, books and free internet resources.
Seko līdzi jaunumiem http://twitter.com/Parlielupe
un http://www.draugiem.lv/parlielupe/

2008. gada 15. augusts

Astronomijas brīnumi internetā

Lai arī nav daudz grāmatu par astronomiju latviešu valodā, kas vienkāršā un visiem saprotamā valodā stāstītu par visumu, planētām, zvaigznēm un citiem kosmosa brīnumiem, ir dažas noderīgas interneta adreses, kurās ielūkoties varētu būt interesanti ne tikai bērniem un skolēniem projektu nedēļas laikā, bet ikvienam, kam nav lielu priekšzināšanu par šo tematu.

Piemēram, šajā Astronomijas ābecē bērniem var uzzināt par debesu zvaigznājiem, mēnesi, mūsu pašu Zemi, Saules sistēmu un planētām, kas ap to riņķo.

Tie, kas rītvakar (16.augustā) plāno pavērot daļējo mēness aptumsumu, pirms lielā notikuma var ieskatīties astronomijas ābecē, lai saprastu, kāpēc rodas aptumsumi un uzzināt arī citus interesantus faktus par mēnesi.

Taču tie, kam prāts uz mācīšanos nenesas un tiem, kas tāpat jūtas gudri un zinoši, astronomijas ābece piedāvā vairākas spēles – testus par zvaigznājiem, mēnesi un Saules sistēmu. Piemēram, vai tu prastu sakārtot Saules sistēmas planētas pareizā secībā? :)

Savukārt tie, kas vēlas uzzināt ko vairāk, šeit atradīs tabulas ar zvaigznāju un zvaigžņu nosaukumiem un spožumiem, sarakstu ar datumiem, kad vērot krītošās zvaigznes un kad turpmāk sagaidīt pilnos mēness aptumsumus Latvijā.

Vēl kāds interesants sīkums – mazītiņš kalkulators, kas pārrēķina Celsija grādus Fārenheita grādos. Noderīgs nieciņš, kad, skatoties ārzemju filmas, izdzirdi pieminam temperatūras un nevari saprast, cik tas ir daudz vai maz. Vai zināji, ka +30 grādi pēc Celsija ir +86 pēc Fārenheita? :)

2 komentāri:

Anonīms teica...

Mazliet lielaakiem beerniem noderees http://www.starspace.lv

Tur jaunumi par astronomiju paraadaas katru dienu.

Maija teica...

jā, tas ir ļoti labs saits, tikai iesācējiem bišku par advancētu, bet tā man dikti patīk :)