Izveidots 15.08.2007. Pirmā bibliotēka Latvijā, kas izveidojusi savu blogu. Bibliotekāru un lasītāju viedokļi par bibliotēku, grāmatām, e-resursiem u.c. Esam Jelgavā, Loka maģistrālē 17, LV -3004 (http://www.jelgavasbiblioteka.lv/ filiāle), darba laiks: darbdienās (10.00-18.00) un sestdienās (10.00-17.00), katra mēneša pēdējā piektdienā slēgta (Spodrības diena), katra mēneša pēdējā sestdienā grāmatu kavējumus pieņem bez maksas; tālrunis: 63011829, e-pasts: parlielupe@biblioteka.jelgava.lv
This is a blog of a small public library in Jelgava town, Latvia. About our library, books and free internet resources.
Seko līdzi jaunumiem http://twitter.com/Parlielupe
un http://www.draugiem.lv/parlielupe/

2009. gada 12. augusts

Twitter ienāk Latvijas bibliotēkās

Šonakt veicu nelielu pētījumu internetā, lai apzinātu, kuras bibliotēkas izmanto mikrobloga Twitter.com iespējas, kā sevi nosauc un ko raksta. Atradu sešas bibliotēkas:
Ogres Centrālā bibliotēka

Rēzeknes Centrālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Kuldīgas galvenā bibliotēka


Svešvalodu bibliotēka


Limbažu Bērnu bibliotēka

Arī bibliotēkās visvarāk izmantotā datu bāze Letonika.lv izmanto twitter.com pakalpojumus.
Svešvalodu bibliotēka, Letonika.lv un Limbažu Bērnu bibliotēka par šo iespēju neinformē savas mājaslapas apmeklētājus. Vēl nesaprotamāk, ka Limbažu Bērnu bibliotēkas oficiālajā lapā nav norādes arī uz blogu.
Tā kā biblliotēkas nosaukumā izmanto saīsinājumus, ir grūti atklāt visas:)

Redzēju arī bibliotekāru (bijušo kolēģu un studentu) privātos blogus. Ir izmantots arī nosaukums bibliotekāre un bibliotekārs.

http://twitter.com/bibliotekars (autors-Rita Lavendele)


http://twitter.com/bibliotekare (autore -Kristīne Pabērza).

Arī Pārlielupes bibliotēkas bloga autori 15.augustā pārrunās šo mārketinga un komunikācijas iespēju, bet negribētos
vienādot blogošanu ar twitterošanu, kas gan ir pēc savas būtības mikroblogs, taču uzdod konkrētu jautājumu- ko tu dari, un uz to jāatbild. 140 zīmes ar laiku var iemācīt rakstīt epifānijas:)

Te var informēt citus par notikumiem šodien un rīt, attēliem, izstādēm, jaunām grāmatām, atziņām, par pakalpojumiem un to pieejamību. Kas nav sākuši blogot, var sākt twitterot:) Krizes laikā jo īpaši ir svarigs šāds bezmaksas marketinga instruments bibliotēkām, ja vien pareizi to izmanto.

Interesanti būtu lasīt arī bibliotekāru privātos ziņojumus, tas lauztu sabiedrības stereotipus par pelēkajām pelēm, kas sen jau pārtapušas informācijas tīģeros:)
Plašāk par twitterošanas būtību lasi Jāņa Ziediņa publikācijā.

3 komentāri:

ID teica...

Pie "Vispārīgās informācijas" ir norāde uz Limbažu Bērnu bibliotēkas blogu, taču piekrītu, ka lietotājam ir grūti atrast šo saiti.... un vispār, uzskatu, ka bibliotēkas mājaslapa ir novecojusi, nav funkcionāla, tādēļ jādomā par jaunu... taču ne manā ziņā to darīt...

Veneranda teica...

Paldies, tagad gan ir ļoti redzama info oficiālajā Limbažu Bērnu bibliotēkas lapā. Laikam tak manas nejaušās kritikas labās sekas:)

ID teica...

Jā, ņēmu vērā ieteikumus un kritiku :) paldies par to :)