Interesanti apskatīties statistiskos datus par bibliotēku blogu veidošanu. Kas ir tie cilvēki, kas veido šos emuārus? Kāds ir viņu dzimums/vecums? Kur un kādā vidē viņi dzīvo? Kāda ir viņu izglītība? Kādā vecumā viņi guva bibliotekāro izglītību? Kādā bibliotekārā iestādē viņi strādā? Kāda ir viņu specializācija? Cik ilgi viņi strādā savā profesijā?
Pret rezultātiem mēs varam izturēties skeptiski, bet tomēr aptauja tika veikta, atbildes apkopotas un rezultāti parādīja, ka bibliotēku emuāru rakstītāji lielākoties ir sievietes 40 gadu vecumā vai jaunākas, dzīvojošas lielās pilsētās ASV ziemeļaustrumos, rietumos vai centrālajā daļā (11% Rietumeiropā un Anglijā un 1% Austrumeiropā). Šiem blogotājiem ir maģistra grāds bibliotēkzinātnē, bet lielākai daļai nav citas augstākās izglītības, viņi strādā vidēja lieluma vai lielās akadēmiskās vai publiskās bibliotēkās utt. Tas viss atbilstoši Mereditas Farkas (Meredith Farkas) veiktās aptaujas rezultātiem.
Izveidots 15.08.2007. Pirmā bibliotēka Latvijā, kas izveidojusi savu blogu. Bibliotekāru un lasītāju viedokļi par bibliotēku, grāmatām, e-resursiem u.c. Esam Jelgavā, Loka maģistrālē 17, LV -3004 (http://www.jelgavasbiblioteka.lv/ filiāle), darba laiks: darbdienās (10.00-18.00) un sestdienās (10.00-17.00), katra mēneša pēdējā piektdienā slēgta (Spodrības diena), katra mēneša pēdējā sestdienā grāmatu kavējumus pieņem bez maksas; tālrunis: 63011829, e-pasts: parlielupe@biblioteka.jelgava.lv
This is a blog of a small public library in Jelgava town, Latvia. About our library, books and free internet resources.
Seko līdzi jaunumiem http://twitter.com/Parlielupeun http://www.draugiem.lv/parlielupe/
This is a blog of a small public library in Jelgava town, Latvia. About our library, books and free internet resources.
Seko līdzi jaunumiem http://twitter.com/Parlielupeun http://www.draugiem.lv/parlielupe/
3 komentāri:
mūsu bloga dibinātāja gan izkrīt gandrīz no visiem rāmjiem, ja vien neiet runa par izglītību :)
Jā, šie dati uz Latviju neattiecas, bet es domāju, ka parāda to, ka bibliotēkās un ar tām saistītajās lietās joprojām pārsvaru ņem sievietes. Interesanti būtu zināt cik Latvijā ir vīriešu, kas strādā bibliotēkās. Es ceru, ka nākotnē daudzās Latvijas bibliotēkās parādīsies savi emuāri un arī atsevišķu bibliotekāro darbinieku blogi un tad mēs arī varēsim veidot savas aptaujas.
Apsveicu Ingu autores lomā! Malacis, tā turpināt! Bet par to iedalījumu dzimumos- varbūt vienkārši sievietes ātrāk aizraujas un ir azartiskākas, un gatavas ieguldīt lielu darbu sava prieka pēc. Varbūt lomu spēlē arī sievietēm piemītošā vajadzīga izrunāties,ko aizstāj ar izrakstīšanos un komunicēšanos blogā. Kas zina, kas zina...(atsauce uz Holmsa un Vatsona repliku:))
Ierakstīt komentāru