Maijas publikācijas ir visvairāk komentētās, viņa atvēra e-lasītavu, informējot par internetā lasāmām un klausāmām grāmatām Latvijā un ārzemēs, kā arī pievērsa uzmanību dzejnieku datu bāzei internetā. Viņa izveidoja arī aptauju par dzejnieces atpazīstamību. Paldies, un ceru, ka turpinājums sekos...
This is a blog of a small public library in Jelgava town, Latvia. About our library, books and free internet resources.
Seko līdzi jaunumiem http://twitter.com/Parlielupeun http://www.draugiem.lv/parlielupe/
2007. gada 30. septembris
Sveicam dzimšanas dienā!
Maijas publikācijas ir visvairāk komentētās, viņa atvēra e-lasītavu, informējot par internetā lasāmām un klausāmām grāmatām Latvijā un ārzemēs, kā arī pievērsa uzmanību dzejnieku datu bāzei internetā. Viņa izveidoja arī aptauju par dzejnieces atpazīstamību. Paldies, un ceru, ka turpinājums sekos...
2007. gada 29. septembris
Iestājies divu procentu klubā

„1.Lielākā daļa cilvēku savu mūžu nodzīvo, vienkārši tīkojot iegūt dažādas lietas. Šis tieksmes ir gaisīgas kā vējš un nespēj neko panākt. Pie šā soļa apstājas 70 procenti cilvēku.
2.Daudz mazāks skaits cilvēku pārvērš savas tieksmes vēlmēs. Viņi pastāvīgi vēlas iegūt vienu un to pašu, bet ar to arī viņu apņēmība beidzas. Tādu cilvēku ir desmit procenti.
3.Vēl mazāk ir to cilvēku, kuri savas tieksmes un vēlmes pārvērš cerībās. Laiku pa laikam viņi uzdrīkstas iztēloties, ka varbūt iegūs to, pēc kā tiecas. Pēc maniem aprēķiniem, tādu cilvēku ir astoņi procenti.
4.Vēl mazāk ir to, kuri savu cerību pārveido pārliecībā. Viņi domā, ka tas, ko viņi vēlas, patiešām piepildīsies. Šādu cilvēku ir seši procenti.
5.Krietni mazāka grupiņa izkristalizē savas tieksmes, vēlmes un cerības vispirms pārliecībā, tad dedzīgā vēlmē un beidzot ticībā. Viņu ir četri procenti.
6.Beidzot, tikai neliela saujiņa liek abus pēdējos soļus, izstrādā plānu, kā tikt pie vēlamā, un īsteno to. Viņi liek lietā savu ticību, balstoties uz pozitīvu domāšanas veidu. Tādu cilvēku ir tikai divi procenti.”
Uzzini, kurā grupā pašlaik esi. Varbūt vērts ko mainīt?
2007. gada 28. septembris
e-kiosks atkal ierindā

Grīdas beršana un lampu spodrināšana
2007. gada 27. septembris
Portāls stopētājiem

Nav interešu, viedokļa vai vēlmes?
Tieši šodien iedomājos, nu kāpēc cilvēki, kuru tiešais darbs ir saskarsme ar citiem cilvēkiem, tik maz blogo. Atbildi saņēmu Ulda Zariņa rakstā un komentāros. U.Zariņš min 3 iemeslus: nav interešu, nav viedokļa, nav vēlmes. Bloga karalis ir saturs. No visiem interneta lietotājiem: satura radīšanā piedalās 7%; komentārus raksta 15%; savāc, aktīvi patērē un izplata informāciju pārējiem 20%; vairāk nekā 50% interneta lietotāju neinteresē pat iespēja meklēt sev interesējošu saturu.
Grūti noticēt, ka mūsdienās neko nedara par prieku sev un līdzcilvēkiem, ja par to nemaksā, ka baidās izteikt savu viedokli. Un vēl trakāk, ja viedokļa vispār nav. Kā tad mēs iemācīsimies saprast viens otru, ja nemācēsim formulēt domas visiem saprotamā veidā. Kā paliek ar savu prasmju un iemaņu pilnveidošanu, ar savu ideju formulēšanu, ar tehnisko un radošo griestu pacelšanu un jaunu ideju iegūšanu. Blogojot esmu uzzinājusi par citiem blogeriem, atklājusi interesantas lietas, ko citādi nebūtu uzzinājusi. Nebiju domājusi, ka topošajiem žurnālistiem varētu būt tādas iebildes. Ko par to saka bibliotekāri un emuāra lasītāji? Varbūt tomēr ir citādi?
2007. gada 26. septembris
Advokāts Andris Grūtups dāvinās Ešafotu
Vai nacionālā bibliotēka tiks slēgta?

2007. gada 25. septembris
Laikrakstu un žurnālu lasīšana internetā ir modē

Ar katru gadu pieaug to iedzīvotāju skaits, kam internets ir pieejams mājās (63%). Mazāk internetu izmanto darba vietā, skolā vai citur. Nepilni 8% iedzīvotāju interneta iespējas meklē bibliotēkā. Rīgā, kā jau Latvijas bagātākajā daļā - mazāk, jo internets ir pieejams mājās. Citviet, arī Zemgalē, ap 10-12% iedzīvotāju interneta labumus izbaudīt nāk uz bibliotēku. Lielākoties tie ir jaunieši (15%) un studenti (20%), kā arī nestrādājoši cilvēki (21%) un cilvēki ar pamatizglītību (18%). Visvairāk tiek meklēta informācija par precēm un pakalpojumiem, taču populāra ir arī laikrakstu un žurnālu lasīšana tiešsaistē vai to lejupielāde (53%), kā arī radio klausīšanās un TV skatīšanās internetā (34%). Līdz ar to redzams, ka e-grāmatas un audiogrāmatas, varētu kļūt ļoti populāras, ja vien rastos pietiekami plašas iespējas šos resursus dabūt bez maksas.
Tāpēc arī turpmāk palīdzēsim orientēties lielajā informācijas jūrā, uzsvaru liekot uz bezmaksas pieejamiem resursiem, tādējādi sniedzot demokrātiskas iespējas visiem atklāt sevī lasītprieku :)
Lasi vairāk LR Centrālās statistikas pārvaldes statistisko datu krājumā "Par Informācijas sabiedrību Latvijā" (2006). Izdevums atrodas Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā.
2007. gada 24. septembris
Uzmini nu!



Diemžēl nav dotas šo cilvēku biogrāfijas, taču katram attēlam ir dots apraksts. Attēlus var atlasīt pēc personu alfabētiskā rādītāja, atslēgas vārda vai skatīties detalizētajā meklētājā. Meklētājam pieejama arī angļu versija (atlasītā informācija ir latviešu valodā). Īpašu interesi manī radīja dzejnieku bērnības un jaunības foto, kas skolu grāmatās (vismaz manā laikā) bija liels retums. No mācību grāmatu lapām pretī noraudzījās dzejnieku, rakstnieku, komponistu un zinātnieku bildes sirmā vecumā – sirmi, salīkuši vecīši un vecenītes, ar ko bērniem un jauniešiem grūti identificēties.
Te būs dažas mūsu dzejnieku bildes viņu bērnībā un jaunībā. Mēģini nu uzminēt, kurš ir kurš! Ja neveicas, klikšķini uz attēla un pašpiko :)
Rezumē: katalogs būtu vērtīgāks, ja tajā būtu saites uz attēlos redzamo cilvēku biogrāfijām un darbu sarakstu. Nekaitētu arī plašāks foto klāsts, kas būtu piemeklēts ne tikai no rīcībā esošajiem materiāliem, bet arī speciāli vākts. Taču kopumā šis ir lielisks foto arhīvs, kas noderēs skolēniem rakstot skolas projektus un ikvienam ziņkārīgajam, kas vēlas atrast kāda konkrēta cilvēka foto, varbūt pat tādu, kas nekur citur nav redzēts.



2007. gada 23. septembris
Gadsimta fenomens – daiļvīrietis

E-audiogrāmatas ikviena priekam

Lai atrastu e-audiogrāmatas, ir jāatver LibriVox katalogs, kurā var meklēt pēc grāmatas nosaukuma, autora, grāmatas statusa (ja interesē tikai pilni teksti, jāizvēlas complete). Lai meklētu pēc papildus parametriem, jāizvēlas izvērstā meklēšana (More Search Options), kurā var meklēt arī pēc darbu kategorijām (daiļliteratūra (fiction), dzeja (poetry) u.c.), žanra (pasakas, humors, fantastika, bērniem utt.) vai arī, aizpildot meklēšanas papildlaukus, var izvēlēties valodu, e-audiogrāmatas publicēšanas laiku u.c. Tāpat var atvērt uzreiz visu darbu alfabētisko sarakstu (Browse Entire Catalog) vai jaunāko darbu sarakstu (Recently Cataloged).
Kā eksperimentu sameklēju Šarlotes Brontē Džeinu Eiru. Uzraksts Completed works nozīmē, ka grāmata ierunāta pilnībā. Klikšķinot uz readers redzama informācija par to, kas ierunājis grāmatas nodaļas (grāmatu var ierunāt viens vai vairāki brīvprātīgie).
Klikšķinot uz darba nosaukuma (Džeina Eira) atveras īsa anotācija un saites uz audio failiem katrai nodaļai. Var izvēlēties lielāka (128 kbps) vai mazāka (64 kbps) izmēra mp3 vai ogg formāta failus. Failu var klausīties uzreiz vai vispirms ierakstīt datora cietajā diskā vai kādā citā datu nesējā (CD u.c.). Ir arī norādīts, cik minūšu garš ir katras nodaļas ieraksts un cik ilgu laiku aizņem visa darba noklausīšanās. Nereti pirms paša darba, kā šajā gadījumā, ir ievads, turklāt pirms katras nodaļas ir īss ievads par to, kāds darbs tiek lasīts.
Vēl pāris noderīgas lietas: audiogrāmatām šeit var atrast arī e-grāmatu pilnos tekstus, klikšķinot uz Gutenberg e-text, kur atveras grāmatas apraksts un lapas apakšā tiek piedāvāta iespēja izvēlēties formātu, kādā vēlies lejupielādēt šo e-grāmatu. Tāpat LibriVox piedāvā informāciju par grāmatu un tās autoru interneta enciklopēdijā Wikipedia, un iespēju lejupielādēt visu e-audiogrāmatu vienā gabalā ZIP failā (Zip file of the entire book), tikai tad jārēķinās ar vairākām stundām, jo fails ir liels. Šo pašu e-audiogrāmatu var dabūt arī RSS un iTunes formātā.
Rezumē: lieliska iespēja klausīties brīnišķīgus darbus oriģinālvalodā, tādējādi mācoties svešvalodas. Turklāt, var turēt priekšā e-grāmatu un reizē klausīties tās audioierakstu, padarot mācīšanos vēl efektīvāku un atvieglojot klausīšanos tiem, kas vēl nav pieraduši pie dzīvās valodas. Audio ierakstu kvalitāte ir laba, izruna pietiekami skaidra un viegli uztverama. Protams, jāņem vērā, ka tas ir neprofesionāļu, parastu grāmatmīļotāju brīvprātīgs darbs, kas tiek darīts mūsu priekam :) Būtu jauki, ja LibriVox krājumiem pievienotos arī latviešu darbi!
Nu ko, paņemam rokā krūzi karstas tējas, ierušināmies zem siltas segas un izbaudām vēsos un romantiskos rudens vakarus! :)
Vairāk par e-lasītavām un e-fonotēkām pastāstīšu kādu citu reizi.
2007. gada 22. septembris
Efektīvas komunikācijas eksperimenti

Sievietēm par sadzīvi, modi un kultūru

2007. gada 21. septembris
Lietuvas bibliotekāri grasās streikot

Lietuvas bibliotekāri pieprasa paaugstināt algas, kas šobrīd pēc nodokļu nomaksas nedaudz pārsniedz 800 litus (163 latus). Drīz mēs izmirsim kā dinozauri. [...] Beidzamo reizi jauns darbinieks Šauļu Povila Višinska bibliotēkā atnācis strādāt pirms kādiem 15 gadiem, tā situāciju komentē šīs bibliotēkas arodbiedrības vadītāja. Bibliotekāri uzskata, ka viņu darba samaksa nedrīkstētu būt mazāka par Lietuvas vidējo algu - 1700 litiem (347 latiem) mēnesī jeb aptuveni 1300 litiem (265 latiem) uz rokas. Taču pirms streikot, brāļi lietuvieši gatavi problēmu risināt pie sarunu galda. Interesanti, kā ir ar Latvijas bibliotekāriem?
P.S. Nupat Delfos lasīju, ka mūsu skolotāji jau pa daļai padevušies.
Par nodokļiem un naudu

Skaistuma moku rīks

„Steigšus atvēru vēdekli. O… svaigs gaiss! Tobrīd man kļuva skaidrs, kāpēc šīs pasaules elegantākās dāmas nekur nerādās bez vēdekļa. Šo rīku viņas staipīja līdzi ne jau tāpēc, lai koķetētu, nē! Lai izdzīvotu.” Ko visu nevar izturēt skaistuma dēļ. Arī romāna varone Minka gatava žņaugties līdz
Visi Z.Kubelkas romāni izceļas ar interesantu sižetu un plašu laikmeta panorāmas atspoguļojumu, ar humoru un asprātību.
2007. gada 20. septembris
Tūlīt būs - Ešafots

Par attiecībām un pašapziņu

Avīzes un žurnāli internetā
Izpētiet adresi, izvēlieties mēdiju un lasiet! Tas ir vērtīgs uzziņu avots.
Sporta cienītājiem pavisam jauki- vienkopus apvienoti 14 populārākie spota veidi, tai skaitā formula-1, kā arī Olimpiāde 2008 un Olimpiāde 2006. Ir arī forums- diskusiju telpa. Var izvēlēties valodu: latviešu vai krievu.
Tomēr ne visi mēdiji piedāvā pilnos tekstus plašā apjomā un arhīvus. Tāpēc turpmāk raksturošu sniegtās iespējas sīkāk. Nepacietīgie var paši rakties cauri informācijas cietokšņiem.
2007. gada 19. septembris
Mūsu dzīve Eiropas Savienībā
Par to, kā dzīvojam ES un kā esam pielāgojušies jaunajiem apstākļiem, veikti dažādi pētījumi. Šobrīd bibliotēkā nonākuši Eiropas Sociālā fonda (ESF) apmaksāti 8 pētījumi un ES pamatnostādnes valodu apguvei. Tas var noderēt studentiem referātu gatavošanai, bet tikpat labi jebkuram interesentam. Varam uzzināt par darba tirgu, par izglītības atbilstību, par darbaspēka kustību un par bezdarba problēmām.
Profesionālās un augstākās izglītības programmu atbilstība darba tirgus prasībām.
Detalizēts darbaspēka un darba tirgus pētījums.
Augstāko un profesionālo mācību iestāžu absolventu profesionālā darbība pēc mācību beigšanas.
Darba tirgus pieprasījuma ilgtermiņa prognozēšanas sistēmas izpēte un pilnveidošanas iespēju analīze.
Darbaspēka ģeogrāfiskā mobilitāte.
Bezdarba un sociālās atstumtības iemesli un ilgums.
Nereģistrētās nodarbinātības novērtējums.
Darba apstākļi un riski Latvijā.
Eiropas kopīgās pamatnostādnes valodu apguvei: mācīšanās, mācīšana, vērtēšana.
Smaidiņam šodien 25! :-)

Viena no pirmajām reizēm, kad cilvēki sāka lietot kolu, domuzīmi un iekavas, lai izveidotu smaidiņu, notika 1982. gada 19. septembrī. Šajā dienā Carnegie Mellon universitātes profesors Scott E. Fahlmans savā akadēmiskajā biļetenā ieteica, ka ir nepieciešamība čatošanā un tūlītējā ziņapmaiņā (instant messaging) izmantot simbolus, kas parādītu emocijas, kuras dažreiz lasītājam ir grūti nojaust, piemēram, pēc kāda joka ielikt :-)
Vairāk lasiet šeit.
2007. gada 18. septembris
Radies jauns bibliotekāru blogs
Jaunākie amerikāņu romāni
Atkal esam saņēmuši interesantus romānus. Katalogs beidzot ir salabots un var lietot saites uz to. Latvijā publiskās bibliotēkas ievieš jaunu sistēmu - Alise 4, lai nodrošinātu aprakstu standartus, taču rodas papildus grūtības. Tāpēc katalogā visu labāk meklēt pēc nosaukuma. Standarts pieprasa uzrādīt autora oriģinālo rakstību, ja to nezina, var neatrast. Lai emuāra lasītājam nebūtu šādu problēmu, noderēs šis saraksts ar nelielu anotāciju.
Elkota L.M. Labās sievas. No angļu val. tulk. Vita Rudzīte. No angļu val. tulk. Anna Frīdenberga. Rīga, Daugava, 200x. Amerikāņu autores psiholoģiskais romāns sērijā XIX gadsimta klasiķi.
Evanss N. Ūdensšķirtne. No angļu val. tulk. Sabīne Ozola. Rīga, Tapals, 2007. Amerikāņu rakstnieks ir pazīstamā romāna Zirgu vārdotājs autors. Par augstu kalnu nogāzē atrastās ledū iesalušās jaunās meitenes likteni.
Mergolins F. Ugunī rūdītais. No angļu val. tulk. Dagnija Dreika. Rīga, Daugava, 2006. Par advokāta attiecībām ar saviem klientiem. Amerikāņu kriminālromāns.
Endrūsa M.K. Okeāna vējš. No angļu val. tuk. Biruta Vaivode. Rīga, Kontinents, 2007. Par aklu mīlu, līdz apburošajam krāpniekam pieder pilnīgi visas dāmas finanses, un par nepadošanos liktenim un atriebību.
Keiss Dž. Sindroms. No angļu val. tulk. Aija Čerņevska.Rīga, Kontinents, 2006. Dinamisks trilleris, kurā nevienam nevar uzticēties. Tomēr psihoanalītiķim un viņa pacientei būs jāmācās uzticēties, lai izvairītos no nāves un noskaidrotu, kas un kuru no viņiem grib noslepkavot.
Daulinga K. Mana brīnišķīgā šķiršanās. Rīga, Kontinents, 2007. Par Džekiju Bolu, kura plāno jaunas precības pirms ir šķīrusies no vīra.
2007. gada 17. septembris
Pasaulē iekšā
Nekad agrāk nebiju iedomājusies, cik patiesībā pasaule ir maza. To ikreiz sajūtu, kad apskatos bloga izmantošanas statistiku. Vakar bija vislielākais ārzemnieku pieplūdums- 9 valstis: ASV, Islande, Zviedrija, Itālija, Austrālija, Kolumbija, Peru, Vācija, Nīderlande. Šodien jau – ASV un Lielbritānija. Grūti komentēt šo faktu. Droši vien esam kādā blogā, ko ārzemnieki skatās. Un tā, radījām virtuālo bibliotēku it kā Pārlielupes bibliotēkas lietotājiem, bet īstenībā esam dziļi pasaulē iekšā. Tas ir gan patīkami, gan uzliek papildus saistības.
ХОББИ
Я уже давно собираю обложки из под мыла. Во времена дефецитов импортное мыло тоже было редкостью. Как-то, посчастливилось мне, купить сразу три куска душистого,чудесно пахнущего мыла. Обертки от них были очень красивыми, жалко было их выбрасывать,решила оставить.Со временем я приобрела себе еще несколько новых оберток. Тогда мне и пришла мысль наклеить их в альбом.
Мои друзья спортсмены, разьезжающие по стране, помогали мне, привозя в подарок мыло, которого у нас не было в Латвии. Историю каждой бумажки я помню до сих пор, кто привез и откуда.Сейчас прилавки завалены мылом, и я раз в месяц делаю закупки, но купить все, что есть в продаже накладно, и не доставляет такой радости как раньше, когда за каждым куском мыла был свой сюжет.За год можно было найти не более десяти видов. Помню, лимонное мыло, мне стоило 7 руб. 30 копеек,
Сейчас у меня в коллекции 480 оберток. Кто желает, может ознакомиться с ней в библиотеке.
Vai "draugiem" ir nepieciešamība novecot?

Latvijā visiem labi zināms un plaši lietojams ir portāls draugiem.lv. Dažreiz liekas, ka šajā portālā satiekas un sazinās galvenokārt gados jaunāki cilvēki. Arī citviet pasaulē šīs - social networking sites, piemēram, MySpace vai Facebook tiek veidotas, lai piesaistītu jaunākās paaudzes uzmanību. To var redzēt pēc piedāvātajām interešu grupām, mūzikas stiliem utt. Tomēr arvien vairāk tiek runāts, ka ir nepieciešams veidot social networking sites arī vecākas paaudzes cilvēkiem, kuriem tomēr ir atšķirīgas prasības, vajadzības un intereses. Tādi izmēģinājumi jau ir, piemēram, Eons, Rezoom, Multiply, Maya's Mom, Boomj un Boomertown.
Es domāju, ka "draugu" portāls vecākās paaudzes cilvēkiem varētu piedāvāt atšķirīgas interešu grupas, mūzikas un grāmatu jaunumus, veselības ziņas un arī zāļu reklāmas, diskusijas par ģimenes dzīvi utt.
Kā jūs domājat vai Latvijā būtu nepieciešamība pēc "vecākiem draugiem"?
2007. gada 16. septembris
Satiekas " Par prieku sev"
Kā rakstīt komentāru?
Ikdienas interneta lietotājiem daudzas lietas ir pašsaprotamas, bet iesācējiem nākas visu apgūt, tādēļ vēlamies paskaidrot komentēšanas procedūru. Esam ievērojuši, ka daudziem tas noderētu.
Pirms komentāra teksta, jāizvēlas identitātes atspoguļošanas veids. Jāizvēlas viens no trim piedāvājumiem: Google/Blogger, citi vai anonīms. Ja izvēlas pirmo, tad jāreģistrējas. Šis veids domāts drosmīgajiem, kas nebaidās publiski izteikt savu viedokli. To pagaidām izmantojuši trīs komentētāji. Ja izvēlas citi, tad nosaukumā ieraksta savu vārdu vai pseidonīmu, bet teksta lodziņā to, ko grib pateikt. Komentāros parādīsies informācija, ka x teica... Ja izvēlēsies anonīms, tad jāraksta tikai teksts, bet komentārā parādīsies
Orientēšanās emuāra saturā
Esam sarakstījuši samērā daudz un turpmāk arī domājam, tāpēc vajadzēja kaut kā sagrupēt vienkopus pēc līdzīgiem tematiem. Katram rakstam tagad pievienots temats, kas darbojas kā saite. Ja izlasot konkrētu tekstu, gribas zināt, kas vēl par šo tematu sarakstīts, spiediet uz saiti un atvērsies visas tematam piesaistītās informācijas. Ērti izmantot tematu sarakstu un izvēlēties vajadzīgo no tā. Var arī skatīt emuāra arhīvu, kas tagad sakārtots pa nedēļām. Tā var uzzināt, kas aktuāls bijis konkrētā laika posmā.
Darbdienās pēc 17.00
Puse balsotāju domā, ka bibliotēkas pasākumiem jānotiek darbdienās, otra puse, ka sestdienās. Un 75% uzskata, ka labākais pasākuma laiks ir pēc pulksten 17.00. Nu tad jau sanāk, ka tiešām darbdienās, jo sestdienās bibliotēkas darba laiks ir līdz 17.00. To ņemsim vērā.
Uzticīgi laikrakstam Diena
Aptaujā par to, kuram laikrakstam vairāk uzticas,60% nobalsoja par Dienu, uz pusi mazāk piekritēju ir Latvijas Avīzei, bet 20% uzticas Neatkarīgajai. Ja mums būs jāizvēlas, ko abonēt, bet no kā jāatsakās nākamgad, skaidrs, kam lasītāji dod priekšroku. Ikdienas dzīvē redzam, ka lasa arī vietējo laikrakstu, lai nepalaistu garām jaunākos sludinājumus un
2007. gada 15. septembris
Šodien jubileja- apaļš mēnesis

Šobrīd emuārā publicējas četri autori. 30 dienās sarakstīti 38 ziņojumi, nopublicēta 41 bilde. Veiktas septiņas aptaujas, „atvērta” e-lasītava latviešu romāniem Kontinetā, Temīdā un ārzemju grāmatām Dailylit. Publicētas dzejas, domugraudi, un pateicības. Ir augusi mūsu tehniskā un radošā varēšana. Mums ir sekotāji- izveidoti divi jauni blogi: Kalvēm un Aizputes bibliotēkai. Un jādomā, ka tas ir tikai sākums. Esam daudz rakstījuši par bloga lietām, nododot stafeti to popularizēt citiem. Priecājamies par lasītāju atsaucību un saņemtajiem komentāriem.
Jāatzīst, ka Ingas Mariottas aprakstītais pētījums zināmā mērā attiecas arī uz Latviju. Visi rakstītāji ir labi izglītoti, mīl grāmatas un internetu, un lielākā daļa ir jaunāki par 30 gadiem. Emuāra lasītāji gan svārstās plašā vecuma amplitūdā, taču aptauja par to vēl tikai uzsākta. Gaidām jaunus autorus, jaunus komentārus un, protams, apsveikumus!:))
2007. gada 14. septembris
Lasīšanas ekspertiem - modes šovs

Tajā piedalīsies trīsdesmit čaklākie un aktīvākie Jelgavas lasītāji: pa desmit no katras filiālbibliotēkas - no Pārlielupes, Miezītes un "Zinītis". Bērniem būs iespēja iepazīties un pārspriest izlasītās grāmatas arī ar citu bibliotēku ekspertiem. Būs sarunas par skaistumu un modi, kā arī friziera un kosmetologa profesijām. Klātesošie varēs vērot Jelgavas Amatu skolas jauno frizieru veidoto frizūru šovu. Bērnu žūrijas dalībnieki aicināti ierasties ar neparastām un oriģinālām pašu veidotām frizūrām. Interesantākās frizūras īpašnieku gaida pārsteiguma balva. Pasākuma apmeklētājiem būs arī iespēja iepazīties ar bērnu kosmētiku.
Mākslas jaunumi
Bibliotēka saņēmusi interesantas mākslas nozares grāmatas. Neliels ieskats tajās:
Cēbere G. Leonīds Āriņš: Glezniecība, zīmējumi, dienasgrāmatas. Rīga, Neputns, 2007. Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Krāšņas ilustrācijas.
Muižniece R. Cita pasaule: Pēteris Martinsons. Rīga, Daugava, 200x. Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. „Keramika ir mana dzīve”, tā P.Martinsons par sevi. Daudz attēlu. Teksts arī angļu valodā.
Gunārs Binde. Rīga, Neputns, 2006. Par pasaules radīšanu septiņās dienās, teksts latviešu un angļu valodā. Fotoalbums.
Tīre I. Liepāja grafikās. Rīga, PIC, 2007. Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Teksts paralēli latviešu un angļu valodā.
Māksla un politiskie konteksti. Rīga, Neputns, 2006. Mākslas akadēmijas konferences rakstu krājums, ilustrēts izdevums.
Mežore S. Dziesmiņas par burtiņiem. Rīga, Eve, 200x. Par visiem 33 latviešu alfabēta burtiem. L.Apšenieces vārdi.